Kopíruj se zdrojem..

Červenec 2009

Dnes a včera

24. července 2009 v 19:32 | Fudja |  I, We, They
Dnes jsem měla čtecí den a včera uklízecí den takže jsem tu nebyla.

Bleskovka

22. července 2009 v 21:19 Hry a soutěžě
1. ahoj
2. už jsi byl | byla tyto prázky u moře?
3. jsi ted spíš s kamarády nebo se nudíš doma?
4. hraješ nějakou hru na PC nebo na netu, jestli ano tak jakou.
5. čteš ted nějakou knížku?
6. tak to bude už všechno, čauky
7. ještě co na diplomek


Za postřehovku 1

21. července 2009 v 15:09 Ode mě pro........
Jmenovka:

Postřehovka 2

21. července 2009 v 11:30 Hry a soutěžě
Ten kdo nejrychleji napíše počet hvězd na vlajce evropské unie, dostane diplomek.

POSTŘEHOVKA 1

21. července 2009 v 11:10 Hry a soutěžě
Ten, kdo první napíše slovo ovoce, dostane jmenovku.


Postřehovka

20. července 2009 v 22:49 | Fudja |  Hry a soutěžě
Kdo první nejrychleji napíše slovo: LÉTO, dostává diplomek.

Co jsem dělala minulý týden? (doporučuji nečíst)

20. července 2009 v 21:59 | Fudja |  I, We, They
Pondělí

V neděli jsme byly v Hruškách na zahrávkách, ale musely jsme se ségrou jet v pondělí kopat dom ,,erteple'' (pro čecháčky a jiné: brambory). Tak jsme stávaly brzo ráno asi v osm, no na prázdniny je to prostě brzo. A pak jsme jely dom do Kostic na kole. Měli jsme kopat s babků, ale když jsme dojely, tak nebyla doma, asi šla dat prasatom, králíkom, husám, kačenám, husokačenám, kočce a kozám nažrat, tak jsem toho využila a šla na notebook abych vám sem napsala, že tu nebudu, že jsem u babičky. Potom jsme erteple vykopaly a naobědvali se. Když nám mamka dělala guliše (ovocné knedlíky) s merunkama, tak došla nej kámoška pokecat a dala si taky pár gulišů. Pak jsme musely jet zase zpátky do Hrušek k babičce, ale to by nebyla mamka aby nás nevyužila na nějakou práci, když už jsme doma, tak jsme ještě trhaly trávu a pak jsme teda jeli. U babičky večer jsme si dali pěkně vínečko (aby ne když strejda je vinař), brambůrky a šli jsme spat.

Nejsem tu..

13. července 2009 v 19:25 I, We, They
Ahoj ted budu asi týden u babičky, tak to vypadá tak že se sem nedostanu.

Jak bylo v Srbsku?

12. července 2009 v 1:09 I, We, They
Takže asi jako první bych měla napsat, proč jsem tam byla, kde jsem byla, jak atd...Byla jsem v Srbsku jak už víte v městě Knjaževac, konal se tam folklorní festival. A já chodím do dětského narodopisného kroužku Pomněnka ve Tvrdonicích. Tak nás tam pozvali a jeli jsme ještě s jednou skupinou z Brna, jmenovala se ,,Kapoeira,, nebo tak nějak.
Jeli jsme autobusem, vyjeli jsme ráno, což je asi to nejhorší jet někam daleko přes den, prostě v autobusi byl zewll, sem tam jsme si zahráli karty nebo jsme spali a nebo kluci otravovali ségru.
Když jsme tam dojeli, byly dvě hodiny ráno, samozdřejmě jsme všichni chtěli aby nás ubytovali a mohli jsme jít spat, ale oni, že pujdem ještě na večeři. Na večeři jsme měli masové maso s masem a čtyři hranolky, asi jejich národní jídlo nebo co. Ldyž jsme se klidili od stolu, že už chcem jít spat, tak se nás ptali kam to jdem, že máme ještě zůstat. Tak jsme všichni nadávali, že je to tam organizovaný bordel a museli jsme čekat až se tam nějaký pupkáč nají a vykecá. Zjistili jsme, že budem ubytovaní na střední škole, ale když jsme tam došli tak jsem nechápala jak tam může někdo bydlet. Pokoje hrůza, zachody hrůza, sprchy tekly všude jenom ne tam kde měli, ale řekli jsme si dobře to ty dvě noci přežijem. Ráno jsme měli na snídani pletýnku a jakýsi salám co vypadal, že by chtěl začít štěkat. Potom jsme jeli do vedlejší vesnice do muzea a tam byli staré domy a prostě věci, které používali lidé dávno v minulosti, pak tam byly takové velké šutry, kterým se říká obelisk a že to tam je ještě od římanů. Hned na to jsme měli oběd nějaké zelí se slaným masem a k tomu ještě zákusek, který nejím. Pak jsme měli volno a šli jsme do města tam nám všem vedoucí koupila nanuky a hned na to začalo pršet, tak jsme museli jít zase spátky. Kolem 21 hod. jsme se začali oblékat do krojů, protože v 22 hod. jsme měli vystupovat. Už jsme přišli na řadu, v jevišti bylo hafo moc lidi a reflektory nám svítily do xichtu. Samozdřejmě že žádná tréma nebyla, protože jsme sehraní, každý ví co dělat. A ještě nesmím zapomenout na to, že nám hrála cimbálka z Moravské, kdyby jste je slyšeli jak hrají tak.. nevim co, ale jsou fakt suproví. Tak jsme odcházeli z podia a ted jsem se zaposlouchala do toho potlesku, ten opravdu pohladil na duši. Hned po nás vystupovala Kapoeira, je to něco jako souboj, takže obrana a útok no jsou to borci. Večeře byla okolo půlnoci a zase masové maso z masem a čtyři hranolky a pak jsme někteří chodily v noci po venku a ráno byli ,,čilí jako včelky''. Ráno jsme měli na snídani párky a víte asi proč? Protože když jsme chodili po městě nebo vůbec, tak kluci pořád křičeli ,,máš párky?"
Po snídani jsme šli ještě jednou vystupovat, asi jsme se jim líbili. Potom jsme se museli už rychle zbalit, protože po obědě jsme měli jet do Bělehradu. Tak jsme teda jeli do Bělehradu, cestou pršelo jak svina, tam jsme šli přes nějaký hrad do města a zpátky nakoupili jsme suvenýry atd. V osm jsme odtud vyjeli dom, jeli jsme přes noc takže jsem většinu cesty prospala a dojeli jsme okolo 6 ráno.

No tak to je asi tak všechno, to by mě zajímalo kdo to bude číst, ale snad se někdo najde. Kdyby byly nějaké dotazy tak napište do komentářů. Až stahnu s fotaku fotky tak vam sem nějaké hodim. Tak čus.

Ovocný dess

11. července 2009 v 0:49 Design
Takže udělala jsem takový letní dess, je takový prosvětlený a je tam hodně ovoce a myslím, že ovoce hodně připomíná léto. Mě se ten dess celkem líbí, ale i přesto mi tam něco chybí, ale nevím co takže je to jedno, hlavně že se bude líbit ostatním, teda doufám, že se bude líbit...

Vyhlášení SONPísnička

9. července 2009 v 15:43 Hry a soutěžě
SONPísnička vyhrává Uaninka s Xindl X - Anděl (16 hlasů), a druhé místo získávají Joly a Kiki s L.B.P. - Story of Life (8 hlasů). Gratuluji a tady máte diplomky:


Mé plány...

6. července 2009 v 10:10 I, We, They
Takže mám novinku UŽ NENÍ POZASTAVENO a napíšu vám sem věci, které v blízké době se budu snažit uskutečnit:

-napíšu jak bylo v Srbsku
-celkově víc budu psát zážitky ze života
-celé prázdniny budu dělat nějaké soutěže
-udělám nový dess, asi nějaký letní
-a další věci co mě ted nenapadly